Kollane pörnikas

Oleme siin pea kolm kuud juba arutanud, uurinud, eeltööd teinud ja asju, et endistele törlad- pisikesed motikad osta saaksime. Plaan oli hüva, algselt nendega Aussis seigelda, mööda metsa-ja kõrberadu ning sis tulevikus saaks need lihtsalt ja odavalt näiteks Aasiasse v Uus-Meremaale toimetada ja seal sis samamoodi ringi kärutada.

Selleks aga, et nendega ringi sõita, on nagu ikka motika lube vaja onja. Aga viimaseminutipoisse, nagu me oleme, sis jätsime testide panemise ikka korduvalt “homsele”. Kuna ma ka algselt ei olnud kindel, kas ma oma Eesti lubadega saan neid teha või pean enne aussi load ära tegema – selleks ei pea tegelikult midagi muud tegema kui vist $98 raha maksma ja silmatesti tegema (siin tehakse too test kohe RMSis (siinne ARK) enne riigilõivu maksmist ja mõlema silmaga korraga, mitte eraldi parem-vasak silm)…aaaga ma justnimelt selle silmatesti pärast olen seda alati homsele lükanud, et äkki äkki ma ei saa läbi sellest.

Aga tagasi motika lubade juurde- esiteks peab 7tunnisele kursusele minema (jaotatud kahele järjestikusele päevale) ning kui selle läbi saad, lähed teed RMSi teooriatesti arvutis ära ning siis kiire silmatest ja voilaa esmased load ongi käes. Kokku laheks see kupatus maksma $91 + $55
Neid esmaseid lubi saaks kasutada 3-12 kuud, mille järel tuleb 6tunnisele täiskursusele minna ja seejärel sõidueksam sooritada. Kui selle ilusasti läbid, saab uued load 12-18kuuks ja kui selle aja jooksul mingit lollust kokku ei keera saab uued load 24-30kuuks ja alles seejäral saab täisload.
Ei saa aru miks see nii korraldatud on, et põhimõtteliselt esmased load saab igaüks kätte. Algkursustele võivad kõik minna, kes isegi motikat unes veel näinud ei pole. Seal sis algselt õpetatakse elementaarsed asjad selgeks ja teisel päeval minnakse platsile motikat näppima ja paari harjutust tegema ja sis juhendaja ütleb, et kes võib edasi teooriatestile minna ja kes peaks uuesti kursust läbi tegema tulema.

Aga, et siis eelmine neljapäev sammusime uhkelt RMSi, et kursus endistele kinni panna. Muidugi mis aga välja tuli, esimene vaba kursus oli alles 3dal märtsil. Mul põhimõtteliselt vajus suu permandule, sest minu ilusas maailmas oleks me koha saanud kohe homnepäev. No aga ega sis vanadest vigadest ei õpita ju.. kordi ja veel nöelata saanud, selle asjade viimasele minutile jätmisega.

Vedasime sis oma segased meeled koida..istusime laua taha ja arutasime hea 10mintsa, et mis sis nüüd ..nii kaua oodata ei viitsi ju küll mitte. Käis korra mõte läbi, et ostame sis pisikese auto hoopis, mis rentaabel bensus oleks ja nii. Noh sest rahaga on suht kitsas king.

Hakkasime mõlemad auto kuulutustes tuhnima. Tea kas läks tunnikestki mööda, kui mulle jäi silma imearmas kollane pörnikas 😍

Mul muidugi kohe, et jap jap seda ma tahab..võtame võtame võtameeee..hea, et kuulutuse korralikult läbi lugedagi jõudsin, kui ma müüjale juba pakkumise tegin. Alghind oli $2700, ma küsisin $2000ga. Läks oma 10mintsa mööda, kui vastuse sain, et jah ta on nõus! Holymolysugar! Kiired kõned ja me olime valmis talle järgi minema. Asus heasti ainult kiviviskekaugusel meist, KÕIGEST 6 tunni sõidu kaugusel. Ok nad tulid meile tunnikese vastu, niiet mõnusalt viie tunni. Kell oli muidugi õhtu juba, niiet me kohale jõudsime 9ajal, kui juba pime oli. Pole just kõige targem autoostu sooritada kui päevavalgust ei pole, aga no mis sa teed. Häda pidi ikka härja kaeva ajama..

Sooritasime tehingu.

Mis muidugi tähendas seda, et mina va kullisilm, pidin össel hakkama autot tagasi sõitma. A noh, hakkama saib, tegime Rongi terve tee ja ei häda suurt keskit. Ainult, et umbes 100km enne apelsini, sai me kollane pörnikas obaduse pirakalt känguruult. Õnneks minu juhitud autost hüppas ta mööda. Mõtlesime, et nüüd on kindlalt esituli läinud või ilgem mõlk küljel, aga autol pold häda miskit peale verise läraka.

Ja kella kolmeks össe jõudsime tagasi apelsini. Nagu niuhti käidud.

Eks pörnikal muidugi paar viga ole, sest ta ikkagi 2004.aasta masin ja läbisõit on ulme 210000km 😁

Aga mingit mega viga me leidnud ei pole. AC ei funka, aga seda me teadsime enne ostu sooritamist. Kõrvalistuja uks ei lukustu võtmest teinekord. A ja pagassiluuk ei seisa lahti. Aga need on ka põhimõtteliselt kõik mis tal viga on. Vähemalt mis me hetkel teame … 😆

img_2682

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s